Waarom Outlook tekortschiet voor E-nieuwsbrieven

ongewenst-in-de-mail

Waarom Outlook tekortschiet voor E-nieuwsbrieven

Toch niet het kleinste garageconcept in Europa dat uitlegt dat je een nieuwsbrief via Outlook moet versturen.

Waarom gebruiken wij dan een specifiek systeem (ESP)om nieuwsbrieven te versturen? Een ESP is een Email Service Provider die 100% gericht is op het versturen van E-Mail nieuwsbrieven.

Ik zal het verschil laten zien:

Waarom Outlook tekortschiet voor nieuwsbrieven:

  • Deliverability:
    Outlook: Niet ontworpen voor massale e-mailverzending. ISP’s (Internet Service Providers) zoals Gmail en Hotmail zien e-mails die vanuit Outlook in bulk worden verstuurd vaak als spam.
    ESP: Heeft geavanceerde authenticatiemethoden (SPF, DKIM, DMARC) en werkt samen met ISP’s om de deliverability te optimaliseren, waardoor je e-mails daadwerkelijk in de inbox van je ontvangers belanden (i.p.v. de spamfolder).
  • Reputatie:
    Outlook: Het versturen van bulk e-mail via Outlook kan de reputatie van je e-mailserver schaden. Dit kan ertoe leiden dat al je e-mails, ook de persoonlijke, als spam worden gemarkeerd.
    ESP: Monitort en beheert de reputatie zorgvuldig, en neemt maatregelen om te voorkomen dat de servers op blacklists terechtkomen (wat essentieel is voor betrouwbare e-mailbezorging).
  • Schaalbaarheid:
    Outlook: Niet geschikt voor het versturen van e-mails naar grote lijsten. Het kan leiden tot vastlopers, crashes en lange verzendtijden.
    ESP: Gebouwd om grote volumes e-mail efficiënt te verwerken, waardoor je nieuwsbrieven snel en betrouwbaar worden verzonden (en je niet uren hoeft te wachten tot je mail verstuurd is).
  • Tracking en Analytics:
    Outlook: Biedt geen gedetailleerde inzichten in de prestaties van je e-mailcampagnes. Je weet niet wie je e-mail heeft geopend, op welke links er is geklikt of wie zich heeft afgemeld.
    ESP: Biedt uitgebreide tracking- en analysemogelijkheden, waardoor je het succes van je campagnes kunt meten en optimaliseren (en je dus weet wat werkt en wat niet).
  • Automatisering:
    Outlook: Biedt geen mogelijkheden voor automatisering, zoals het versturen van welkomstmails, verjaardagsmails of geautomatiseerde follow-ups.
    ESP: Stelt je in staat om e-mailmarketingworkflows te automatiseren, waardoor je tijd bespaart en de betrokkenheid van je abonnees vergroot (en je dus efficiënter kunt communiceren met je klanten).
  • Compliance:
    Outlook: Het is moeilijk om te voldoen aan de wettelijke eisen voor e-mailmarketing (zoals de AVG)
    ESP: Biedt ingebouwde functies voor het beheren van abonnementen, afmeldingen en gegevensbescherming (en helpt je dus boetes te voorkomen).

Samenvattend: Het gebruik van een ESP is cruciaal voor effectieve en professionele e-mailmarketing. Het zorgt voor een betere deliverability, beschermt je reputatie, biedt schaalbaarheid, uitgebreide analytics, automatisering en helpt je te voldoen aan de wetgeving. Outlook is simpelweg niet ontworpen voor deze taak en kan je e-mailmarketinginspanningen ernstig schaden.

Starten met het versturen van E-mail nieuwsbrieven? Neem dan even contact op, bel 06-50620606 of stuur een email naar Fransdehoyer@gwmanagement.nl

Nog geen nieuwsbrief naar uw klanten? Laat geen kansen liggen en start vandaag nog met de nieuwsbrief. Neem contact op met Frans de Hoyer voor het maken van een afspraak.

Meld u aan voor onze nieuwsbrief